RENOVACE PŮVODNÍCH KOL

Aneb "Never ending story..."

 

Další zjevnou estetickou nedokonalostí už od koupi auta byla naprosto dorasovaná kola (rez, odřeniny, vrypy..), kterou jsem tak musel vyřešit. A tak jsem kola poslal na renovaci. Kromě samotné estetické stránky věci navíc kola nebyla ani zapsána v TP, což jsem musel za nemalé peníze vyřešit také.. Bohužel určit přesné časové rozmezí takové renovace není jednoduché, jak je na různých fotografiích k různým článkům a úpravám vidět. Renovaci sice doprovázelo alespoň provizorní půjčení ošklivých kol, což situaci trošku zlehčovalo, no renovovalo se hned 2x.. Proč? No to si tak zaplatíte necelých 15 tisíc Kč za "profesionální renovaci" údajně vyhlášené firmy MMtuning Auto, která si kola vezme a pak o nich měsíc nevíte, i když měly být hotové za 14 dní. Po opakovaném ověřování stavu vám jednoho krásného dne zavolají, že kola jsou hotová (čtěte "srovnaná a nalakovaná") a vy si pro ně jedete. No a až jen tak mimochodem na místě zjistíte, že kvalita laku je zcela tristní, namísto lesku je to podivně zbastlený polomat se strukturou šmirgl papíru.. A po reklamaci zjistíte, že lakýrník měl dovolenou a oni spěchali, tak to dali jinam a ačkoli sami hned zjistili, že kvalita je příšerná, měli tu drzost předat mi to jako hotovou renovaci a čekat, jestli se ozvu s nespokojeností..
A tak se po čase, když byl lakýrník zpět z dovolené, renovovalo znovu. Náhle i lak v podobě "chromu" (čtěte "Kontrastnější stříbrný lak ve vysokém lesku"), který mi do té doby paní vymlouvala s tím, že to "bude hnusné" (protože pan lakýrník měl onu dovolenou, což jsem do té doby nevěděl), označila paní za "skvělý nápad" s tím, že "to by dala hned od začátku", ale že prý já (!) chtěl práškový lak v obyčejném stříbrném odstínu se zrnem.. Dodnes poměrně nechápu údajnou "záhadu" v podobě opětovně zkřivených 2 kol, aniž bych vjel do jakékoli díry, které za další poplatek údajně znovu rovnali - vnímám to spíše jako snahu dostat ze mě aspoň nějakou kompenzaci za 2. renovaci.
No, nakonec se po dalším měsíčním čekání povedlo a kola mi byla doručena v na pohled hezky provedeném "chromlaku". Nejen značně špatná kvalita provedení, kdy po 14 dnech už měla kola několik hlubokých třískanců od kamínků (jeden asi 5cm), které šly až do podkladu (snad 5mm hloubky vrstev!), ale také samotný design kol nakonec stejně rozhodl o jejich osudu, kdy jsem je po všech těch oplétačkách i tak prodal a koupil jsem jiné alternativy. Nicméně aspoň jedno si z tohoto odnáším - už vím, že sem už nikdy více!

 

  • IMG_2138
  • IMG_2139
IMG_21381 IMG_21392
html5 slider by WOWSlider.com v9.0

 

Další článek