DIFUZOR ZADNÍHO NÁRAZNÍKU RIEGER

Znovu a vkusněji..

 

Původní provedení bylo extravagantní a i když se překvapivě mnoha lidem líbilo, k celkově rozvíjejícímu se designovému směru auta jsem došel k rozhodnutí difuzor vyměnit za tmavou a trochu méně křiklavou variantu. Celkově jsem hledal něco, co přinese tvarově zajímavější provedení v agresivním designu a to co možná nejníže k zemi a s koncovkami blíže k sobě, protože dosavadní difuzor byl příliš "nakopnutý" a rozteč koncovek byla zkrátka až nepřirozeně velká..
Objednal jsem proto poměrně dost drahý difuzor od amerického LTMW (zakázková výroba) za cca 16.000,- Kč a řešil, jak ho co možná nejlevněji dostat do ČR (původně naceněné poštovné bylo totiž za stejnou cenu). Jakmile jsem vše vymyslel, rozhodl jsem se difuzor objednat a zaplatit prostřednictvím PayPal. Bohužel se později ukázalo, že jak prodejce do doby koupě reagoval a komunikoval promptně, po platbě se už nic nedělo. Když jsem nedostal odpověď ani po několikátém pokusu o kontakt skrze různé způsoby, po zhruba měsíci a půl čekání jsem případ předal PayPalu k prošetření s žádostí o vrácení peněz. To se táhlo další měsíc, no naštěstí jsem dosáhl svého a aspoň dostal zpátky peníze.
Nezbývalo tedy než vymyslet "plán B" a hledat alternativy. Až jsem narazil na difuzor rakouské značky RIEGER a to za nepoměrně nižší cenu - za cca 5.000,- Kč. Objednávka skrze český e-shop proběhla zcela hladce a difuzor byl doma. Jenže - s pouze německým návodem na cáru papíru s požadavkem na nemalé úpravy nárazníku a uchycení jako takového.. Strávil jsem tedy spoustu času u překladačů, vymýšlel jsem a selským rozumem jsem hledal způsoby jak to složit celé dohromady. Když jsem si byl "jistý", začal jsem řezat zadní nárazník, který v originálním pojetí s difuzorem není kompatibilní a vše jsem nanečisto složil.
Když bylo vše dopasováno (tedy v rámci možností - rozteč výfuků byla upravena až při nadcházejícím servisu s lakováním), spolu s lakováním auta (viz., další článek) jsem nechal nalakovat i samotný difuzor do barvy auta 475 Sapphire Black Metallic. Následovala již čistá montáž, no bohužel výsledek kýžená očekávání úplně nesplnil. Difuzor byl takový "vyblitý", příliš lesklý a nezajímavý.. Proto jsem se rozhodl inspirovat se originálním pojatím zadního nárazníku z M3, kde se tvarově difuzor zjevně inspiroval, a koupil jsem plastovou "honeycomb" mřížku z běžných "tuning shopů". Středový horní výklenek v difuzoru jsem následně přelakoval matně černým lakem s lehkou strukturou a mřížku jsem opatrně a hlavně symetricky vycvakal a následně přebrousil tak, aby hezky zapadla do onoho výklenku. Následně jsem opatřil zadní část mřížky lepidlem (mravenčí práce) a vše jsem nalepil na místo. Malá úprava pro velký rozdíl - za mě tato změna perfektně doplnila celek a difuzor konečně naplnil mé představy.

 

  • IMG-2166
  • IMG-2168
  • IMG-2170
  • IMG-2458
  • IMG-2461
  • IMG-2463
  • IMG-2465
  • IMG-2466
IMG-21661 IMG-21682 IMG-21703 IMG-24584 IMG-24615 IMG-24636 IMG-24657 IMG-24668
image slider by WOWSlider.com v9.0
 
 

Další článek