INDIVIDUALIZACE M3 TLAČÍTEK STŘEDOVÉHO TUNELU

Aneb "druhý pokus".

 

 

Už to tady bylo a vracíme se k tomuto tématu podruhé. Postupem progresu prací na interiéru jsem usoudil, že další kombinace leskle černé plochy, zvláště pak s červenými motivy a výrazným tlustým rémečkem chromování, není úplně optimální. A protože se mi originální tlačítka se symboly "POWER", "EDC" a symbolem ESP nelíbí a ani nedávají smysl, když nejsou funkční, vymýšlel jsem něco jiného - sice také nefunkčního, ale zato alespoň originálně pojatého.
A tak jsem se rozhodl nalakovat povrch tlačítek matným černým lakem s imitací lehké struktury plastu, okraj nalakovat do černého lesku tak, aby opticky navazoval na leskle černý středový tunel a na vnitřní stranu rámečku kolem tlačítek jsem nalakoval proužek (orámování) v imitaci matného chromu pro estetickou "hodnotu". Samotná tlačítka jsem se rozhodl koncipovat vystouplými přelakovanými samolepkami se symboly výfuků (zpravidla pro aktivní klapky - i když je nemám) a kruhovými symboly M1 a M2, běžnými pro výběr "M" módu "M-kových" BMW. Imitací chromu jsem pak vertikálně orámoval také oblasti dělících spár mezi samotnými tlačítky.
Ani tento vzhled ale nakonec očekávání nesplnil, naopak vše působilo příliš uměle, fádně a lacině. Napadlo mě tedy vzhled ještě posunout a právě s konečným výsledkem jsem v kontextu celého interiéru spokojený nejvíce. Samolepky symbolů jsem opatrně odloupl, čímž jejich podklad odhalil původní lesklé provedení, vyhloubené o tloušťku vrchního matného laku s imitací struktury. Samotná písmena "M" jsem v lesklých kroužcích nechal ve formě samolepky lehce vystupovat v matné černé barvě se strukturou tlačítek, čísla "1" a "2" jsem pak ve formě samolepek nechal jako jediná v červené barvě. Vertikální dělící orámování spár tlačítek jsem pak odstranil a nechal pouze ono vnější. Hloupost, které si nevšimne na pohled každý, ale stála mnoho času, práce a přemýšlení. S výsledkem jsem ale spokojen.  

  • dd_26
  • dd_28
dd_261 dd_282
jquery slider by WOWSlider.com v9.0
 

Další článek

 

O značce

Značka "DD" vznikla roku 2016 spojením slov "Denis" a "Design", čteno "Denis's Design". Tento spontánní nápad vznikl jako reakce na potřebu "orazítkování" vlastních designových realizací.

Copyright © All rights reserved | This template is made with by Colorlib