ZAKÁZKOVÁ ÚPRAVA VOLANTU

Konečně spokojen!

 

Volant jsem nechal přečalounit již dříve u Volanty.net - poměrně lacině, bohužel i s laciným provedením.. Stačilo necelých 20 tisíc kilometrů a kůže byla "oleštěná", věnec byl obecně hrozně tlustý, bicepsy nevýrazné a nepřesné, kůže měla nehezkou žilnatou strukturu, která se na volanty nepoužívá.. Zkrátka sem bych už volant nedal. Zkusil jsem tedy slibně vypadající firmu Volantech a dobře jsem udělal! Nebudu popírat, že tato druhá úprava byla již delší a finančně náročnější - to ale především pro žádané úpravy a materiály. Hladkou šedou kůži bylo možné objednat, no perforovaná v této barvě neexistuje - jedinou možností tedy bylo nechat ji skrze Volantech zakázkově perforovat v Itálii, pro což jsem se pro jeho boční části jednoznačně rozhodl.
Mezidobí realizace objednávky mi interiér "krášlil" nutně koupený dočasný volant starých modelů BMW E90 v gumovém provedení, na který jsem neměl ani airbag a celkově jeho koupě (za 200,- Kč) byla čistě samoúčelnou záležitostí pro nutnost opustit parkovací místo kvůli chystající se místní akci zrovna v době, kdy v autě volant nebyl.. Samotný volant jsem pak žádal upravit tak, aby nebyl věnec tak nesmyslně tlustý (původně Volanty.net totiž světlou kůží potáhli tu původní = rychlé, laciné a špatné..), měl výrazné bicepsy a především dnes módně zkosenou spodní část. Vše pak doplnilo černé prošití pro zakomponování tmavých kontrastů interiéru a červený středící proužek věnce "na 12-ti hodinách".
Původní dost lacině vyhlížející matně chromový rámeček, s nímž jsem se nikdy nesmířil, jsem vyměnil za rámeček z BMW X1 v matně černém provedení s matnou chromovou linkou a výraznějším tvarováním, kdy onen matný plast jsem nechal následně nalakovat do černého lesku a naopak původní, mnou dříve do lesklé černé lakované podklady tlačítek multifunkce, jsem nalakoval do výrazného hladkého černého matu, stejně jako horní "obočí" těchto tlačítek, u BMW X1 originálně rovněž v matně chromovém provedení, které ale působilo dost lacině. Samotná tlačítka multifunkce jsem namísto původních chromových tlačítek vyměnil za novou multifunkci 61319123287 pro budoucí podporu LCI pádel pod volantem a nalakoval je do černého lesku pro lehký kontrast a odlišení. Jedno programovatelné tlačítko jsem pak vyměnil za rudě červené tlačítko s kruhovým motivem "M", které tak vhodně doplnilo stejně zbarvené startovací tlačítko, či tlačítko odjištění voliče převodovky. Spodní tvarovanou část nového rámečku, původně provedenou v odstínu matého chromu, jsem v oné vyhloubené části nalakoval do černého matu a celou tuto transformaci jsem zakončil samolepícím emblémem "///M" po vzoru tradičního značení příplatkových "M" prvků interiéru a exteriéru.
Došlo také na výměnu multifunkce za výše avizované LCI provedení, které je nejen hezčí a výraznější, ale především umožňuje pravým i levým pádlem řadit jinak -> "+"; "-" namísto původních, které obě dělaly totéž (otravný nesmysl). Původně matně černou plastovou výplň "pádel" jsem nalakoval do rudé červené (stejný odstín jako tlačítko multifunkce i tlačítko startování, či tlačítko odjištění voliče převodovky) a nalepil jsem zakázkově vyrobené vyřezávané samolepky "+" a "-" v bílém provedení. Bohužel multifunkce ani přes správný postup její úpravy do pre-LCI modelu nefungovala, později ji nahradí jiná (shodná), snad již funkční.
Celkově se za mě tato změna neskutečně povedla a musím pochválit kvalitu a úroveň zpracování volantu. Krása!  

  • dd_27
  • dd_29
dd_271 dd_292
jquery slider by WOWSlider.com v9.0
 

Další článek

 

O značce

Značka "DD" vznikla roku 2016 spojením slov "Denis" a "Design", čteno "Denis's Design". Tento spontánní nápad vznikl jako reakce na potřebu "orazítkování" vlastních designových realizací.

Copyright © All rights reserved | This template is made with by Colorlib