ÚPRAVA VNITŘNÍHO ZPĚTNÉHO ZRCÁTKA

Černý plast ke světlému stropu? Nikdy!

 

Možná jsem jen výjimka se zvláštní úchylkou, ale nikdy jsem nepřišel na chuť černým plastům vnitřních zpětných zrcátek, která bývala kolem milénia běžně šedá, či béžová. Samo, k černým stropnicím se světlé provedení nehodí, ale ke světle šedému interiéru s takřka shodně tak provedenou stropnicí mě tato kombiace iritovala snad od začátku.
Zrcátko se všemi souvisejícími plasty jsem tak vytáhl, doma rozebral a jal jsem se ho přelakovat do šedého odstínu barvy interiéru. Úprava se povedla úspěšně a tak putovalo zpět do auta.
Bohužel výsledek očekávání zcela nesplnil. Ano, zrcátko bylo konečně světlé a vypadalo tak o něco vhodněji, no šedá působila v autě příliš tmavá a nevýrazná. S výsledkem jsem zkrátka nebyl spokojený a tak šlo zrcátko z auta opět ven. No, bohužel, včetně kusu skla. Držák manipulace nevydržel a sklo se odlouplo a následně prasklo.. V mezidobí před termínem objednání do servisu na jeho výměnu jsem dále pokračoval na zrcátku, na které jsem se rozhodl jít jinak.
Logikou věci - když nalakuji zrcátko šedým lakem v odstínu interiéru a zrcátko vypadá tmavší, jak docílit toho, aby působilo světlé jako zbytek? Ano, světlejším odstínem použitého materiálu. A tak jsem vyhrabal lehce světlejší strukturovanou látku stropnice z mé Octavie II, kterou jsem před lety měl, látku (mimochodem se shodným vzorem originální látky stropnice BMW) jsem nastříhal na potřebné kusy a každý jeden díl jsem za pomoci stříkaného kontaktního lepidla na textil potáhl tak, aby provedení vypadalo jako z fabriky a látku nebylo nutné nikde spojovat z vícero kusů. Vnitřní stranu dílů s přehybem látky jsem následně pojistil vteřinovým lepidlem a upěchoval do tvaru tak, aby tloušťka ohnuté látky zcela neznemožňovala následné opětovné složení dílů.
Nebudu popírat, ne vše se povedlo hned napoprvé a stálo mě to dny práce - především pak vymyšlení provedení větrací mřížky krycích plastů patky zrcátka směrem k čelnímu sklu tak, aby vypadala pěkně a přirozeně. Výsledek se ale povedl a na konci jej dovršila lišta v provedení matného chromu, která olemovala spáru mezi přední a zadní částí plastového těla zrcátka. Ačkoli chybí blízký pohled na provedení "po", konečný efekt vypadá sériovým dojmem, zrcátko barevně i materiálově krásně navazuje na stropnici a asi vinou mé "úchylky" na světlá zrcátka umocňuje elegantní dojem, viditelný i přes čelní sklo už z dálky.  

  • IMG_2826
  • IMG_2827
  • IMG-2850
  • IMG-2859
  • IMG-2897
  • IMG_2901
IMG_28261 IMG_28272 IMG-28503 IMG-28594 IMG_28975 IMG_29016
html slideshow by WOWSlider.com v9.0
 

Další článek

 

O značce

Značka "DD" vznikla roku 2016 spojením slov "Denis" a "Design", čteno "Denis's Design". Tento spontánní nápad vznikl jako reakce na potřebu "orazítkování" vlastních designových realizací.

Copyright © All rights reserved | This template is made with by Colorlib