ROZŠÍŘENÍ SYSTÉMU iDRIVE O PROSTŘEDÍ SYSTÉMU ANDROID, PARKOVACÍ KAMERU A WIFI

8,8" displej systému iDrive není ani dnes u spousty automobilek samozřejmostí. Totéž se ale už nedá říct o zastaralých offline funkcích systému, které bylo třeba updatovat.

 

Navzdory mé předchozí investici do nových originálních mapových podkladů a do českého rozhraní originálního CCC systému iDrive nakonec padlo rozhodnutí systém rozšířit o estetičtější, modernější, lepší a hlavně také online funkce. To vše s plnou kompatibilitou s originálním modulem ovládání iDrive a s možností jednoduchého přepnutí do původního, originálního rozhraní. A tak jsem koupil rozšíření o systém Android, spolu s novou dotykovou obrazovkou. Dále pak padlo rozhodnutí pořídit Wi-fi modul spolu s novým tarifem od operátora a později také parkovací kameru.
Systém nabízí mnohem lepší možnosti individualizace zvuku, větší kapacitu paměťového média, včetně podpory micro SD karet, online funkce typu později nainstalované defaultní navigace Waze, digitální přístrojový štít, aj.
2x USB pro aktualizace systému i paměťová média jsem umístil do přihrádky před spolujezdcem, zakomponované do její horní stěny tak, aby splynuly s povrchem a působily jako originální řešení (stejně jako již dříve implementovaná 12V zásuvka).
Wi-fi modul skončil v jinak nevyužité 12V zásuvce v loketní opěrce mezi předními sedadly, kam se tak tak přesně akorát vejde.
Parkovací kamera pak rozšířila zadní PDC umístěním vedle tlačítka otevírání kufru (jednotný díl) a zobrazuje i funkční vektorovou grafiku s velmi dobrým obrazem. Bohužel vlivem obtížné montáže padlo kamer více, protože jsem se nespokojil s vedením kabeláže mimo originální, uzavřenou a velmi úzkou gumovou průchodku v zavazadlovém prostoru. A tak první pokus o odstřižení konektoru pro jeho snazší protlačení a následné zapájení odhalil naprosto tristní kvalitu obrazu, na druhý pokus přišla kamera úplně jiných parametrů, než prodejce slíbil a až na třetí pokus pak přišla správná kamera, s jejíž kabeláží jsem se slušně zapotil tak, aby byla vedena místem té originální v autě. No a aby toho nebylo málo, hned po měsíci (ne)užívání nekvalitní modul tlačítka kufru odešel, přičemž následovala nutnost upravit a osadit původní originální modul tlačítka, který problém již trvale vyřešil.

Bohužel štěstí se mě nedrželo ani v případě samotné navigace. Ačkoli je v plánu její novější a výkonnější provedení, i tak už padly navigace 2. A to pro nechtěné prasknutí obrazovky prvního kusu při jejím osazování (poměrně náročné, nechce snadno sednout do správné pozice..).
Následovalo nutné zakoupení sady zmatňujících fólií na míru (celých 1.000,- Kč ze zahraničí! ) tak, abych potlačil nechtěné a obraz velmi ovlivňující odrazy v povrchově nijak neupraveném skle.

Navzdory všem strastem ale kolem a dokola změny nelituji, auto se touto změnou i funkčně opět posunulo do dnešních dní.

  • id_1
  • id_2
  • id_3
  • id_4
  • id_5
  • id_6
  • id_7
id_11 id_22 id_33 id_44 id_55 id_66 id_77
bootstrap carousel by WOWSlider.com v9.0
 

Další článek

 

O značce

Značka "DD" vznikla roku 2016 spojením slov "Denis" a "Design", čteno "Denis's Design". Tento spontánní nápad vznikl jako reakce na potřebu "orazítkování" vlastních designových realizací.

Copyright © All rights reserved | This template is made with by Colorlib