VÝMĚNA (UPGRADE) AUDIOSYSTÉMU ZA HARMAN/KARDON PRO LOGIC7

Základní verze audiosystému s absencí výškových reproduktorů byla zoufalá. Po upgrade reproduktorů za lepší a zvýšení jejich počtu na celkových 10 je zvuk o poznání lepší.

 

 

První (naprosto zbytečné, nefunkční a pouze estetické) úpravy audiosystému přišly hned po koupi auta. Přišel první pokus o osazení matně chromových rámečků z Aliexpressu, které absolutně neseděly, stejně jako "nějak" nalepené označení Harman/Kardon, kterým auto ale ani nedisponovalo.
Skutečné úpravy pro frustraci ze zvuku původní základní aparatury, která hrála opravdu žalostně, přišly až později počátkem roku 2019 koupí originální sady Pro Logic7 z eBaye, jakožto sady s reálnými reproduktory Harman/Kardon.
Protože koncepce reproduktorů umožňuje přidání výškových reproduktorů vpředu i vzadu bez dalších úprav (zesilovač, aj.), funkční úpravy nebyly nijak složité. Stačilo vyměnit přední trojúhelníky u A sloupků za nové s výškovými reproduktory a vzadu vyřezat zezadu předem naznačené otvory do bočních panelů, do kterých se nové reproduktory šroubují. Následně došlo k výměně středobasových reproduktorů a funkční práce byla hotová. Funkční.
Estetická stránka věci znamenala více práce. Navzdory tomu, že v budoucnu došlo k dalším evolučním úpravám vzhledu (viz., novější články projektů), již v této fázi došlo k opálení (překvapivě) nerezových mřížek reproduktorů skrz lak i zadní pěnovou výplň, nalakování jejich prohlubní černým lakem a následné broušení a leštění. Plastové rámečky jsem nalakoval matně černou (kvůli středům) a jejich obvod jsem pak nalakoval matným chromovým lakem.
Estetické úpravy pak dovršilo lakování předních "trojúhelníků" výškových reproduktorů z černého matného plastu do šedé matné barvy interiéru, úpravu jejich mřížek dle postupu výše a dolepení nápisu Harman/Kardon na originální místo.
Ačkoli do budoucna plánuji zřejmě výměnu středobasových reproduktorů za nejvyšší specifikaci "Individual" (Bang&Olufsen) v kevlarovém provedení, již tato změna zvuk neskutečně posunula a to také díky možnosti přizpůsobení zvuku v novém rozšířeném prostředí Android systému iDrive.

 

  • au_1
  • au_2
  • au_3
  • au_4
  • au_5
au_11 au_22 au_33 au_44 au_55
css slideshow by WOWSlider.com v9.0
 

Další článek

 

O značce

Značka "DD" vznikla roku 2016 spojením slov "Denis" a "Design", čteno "Denis's Design". Tento spontánní nápad vznikl jako reakce na potřebu "orazítkování" vlastních designových realizací.

Copyright © All rights reserved | This template is made with by Colorlib