STAVITELNÝ PODVOZEK AP SPORTFAHRWERKE

Konečně!

 

Poté, co jsem v listopadu při geometrii podvozku zjistil, že v srpnu nové zadní tlumiče značky RIDEX už tečou (!), začal jsem intenzivněji přemýšlet o výměně celého podvozku tak, jak jsem měl už od začátku v plánu. "Dílo bylo dokonáno" až prosincovou projížďkou v noci na Silvestra, kdy mě "dostal" za zatáčkou za mostkem vyslovený "kráter" v cestě, který nebyl ale bohužel vůbec vidět a tak jsem ho trefil úplně přesně... Rána to byla taková, že auto nadskočilo, otevřely se všechny schránky v interiéru a do doby otevření přestaly lícovat dveře spolujezdce. Výsledkem bylo zničení 2 den a půl nasazených ráfků Style 230 (srovnáno a opraveno, ale už nikdy nebyly jako dřív), o to větší poškození zadních tlumičů a "kousnutí" obou ložisek kol vpravo.
Když se tedy objevila možnost koupit "skoro nový" stavitelný podvozek AP, jetý pár kilometrů jedno léto, navíc včetně nových horních uložení předních tlumičů (u mě 100% na výměnu, stejně jako ještě stále původní tlumiče, které, ač už trochu oslabené, vydržely cca 220.000km a stále netekly) a nových kostí (které jsem rovněž při listopadové návštěvě servisu kvůli geometrii shledal za zralé na výměnu), za "ukecaných" pouhých 13.000,- Kč od místního prodejce dílů necelých 30km daleko, neváhal jsem - zvláště, když byl podvozek vhodný právě pro xDrive, což je o to vzácnější. Samotná motnáž proběhla v rámci dalšího avizovaného servisu (viz., další článek), no výsledek na ze servisu zesmoleném autě prozradím už teď. Nastavení jsem nechal udělat na cca -50mm na obě nápravy tak, aby byla přední i zadní náprava stejně vysoko (typický běžný problém BMW). Jedinou, ovšem vážnou komplikací byl jiný průměr montážního výstupku horního uložení zadních pružin, který zapadá do horní části podběhů karoserie - konkrétně byl průměr větší než otvor v karoserii. Naštěstí mi místní kluci v servisu vyšli vstříc a nechali ve své režii soustružníkem díl opracovat tak, aby vše sedlo na své místo. Fotografie níže jsou na zimním setupu, který autu hodně ubíral na atraktivitě, no posuďte sami - za mě velká změna k lepšímu přesně tak, jak jsem chtěl.

  • ap_1
  • ap_2
  • ap_3
  • ap_4
  • ap_5
  • ap_6
  • ap_7
ap_11 ap_22 ap_33 ap_44 ap_55 ap_66 ap_77
jquery image slider by WOWSlider.com v9.0

 

Další článek

 

O značce

Značka "DD" vznikla roku 2016 spojením slov "Denis" a "Design", čteno "Denis's Design". Tento spontánní nápad vznikl jako reakce na potřebu "orazítkování" vlastních designových realizací.

Copyright © All rights reserved | This template is made with by Colorlib