SERVIS #8

Výměna napínací kladky a klínového řemene příslušenství

 

Konečně jsem našel čas a finance a jal jsem se vyřešit ono "rachtání" z motoru, které jsem avizoval již dříve, a které mi bylo posledním servisem, kde jsem nechal na jejich popud renovovat alternátor, definováno jako špatně fungující napínák rozvodového řetězu. S tímto jsem tedy auto do servisu BMW SOTEA Ostrava předal a nestačil jsem se divit množstvím souvisejících potencionálních závad za desetitisíce - viz., nejhorší scénář, kdy se potvrdí vadný napínák, tím budou na výměnu celé rozvody i s řetězem, ovšem selhání mohly způsobit propouštějící vstřikovací trysky, které poškodily pumpu a ta způsobila právě ono selhání rozvodů. V takovém případě bychom se bavili o servisu až za cca 80.000,- Kč.
Naštěstí jsou v SOTEA odborníci, ověřili, že vstřiky mám posledního indexu 11, kde je selhání ne tak pravděpodobné a simulací po zahřátí motoru zjistili, že se jedná s největší pravděpodobností pouze o vadnou napínací kladku řemene příslušenství, která odešla vlivem totálně zaneseného a špínou se otlačujícího klínového řemene, jehož zanesení způsobilo špatné, propouštějící těsnění "domku" olejového filtru. Výměna těchto dílů toto podezření potvrdila a přinesla kýžený klid za pouhých
6.831,94,- Kč.

 

Další článek

 

O značce

Značka "DD" vznikla roku 2016 spojením slov "Denis" a "Design", čteno "Denis's Design". Tento spontánní nápad vznikl jako reakce na potřebu "orazítkování" vlastních designových realizací.

Copyright © All rights reserved | This template is made with by Colorlib